TECHNICKÁ UNIVERZITA V RZESZOWE

Kľúčové informácie

Popis
Vzdelávaco-konferenčné centrum Technickej univerzity v Rzeszowe je jedným z najväčších a najmodernejších objektov tohto typu v Poľsku. Je to zároveň symbol dynamického rozvoja mesta Rzeszów, ktoré sa za posledné roky stalo významným a atraktívnym akademickým strediskom.
Typ budovy
Vzdelanie
Celkový objem projektu
87 mln PLN
Subdodávateľ
Politechnika Rzeszowska
Hlavný dodávateľ
Skanska
Miesto stavby/lokácia
Rzeszów
Krajina
Poľsko
Citát
„Kľúčom k úspechu Centra je jeho funkčnosť. Cieľom bolo vytvoriť spoločné pracovisko pre študentov, vedeckých pracovníkov a regionálnych podnikateľské subjekty. Vďaka premysleným riešeniam priestorov bolo možné tento cieľ dosiahnuť. V centre môže súčasne prebiehať niekoľko nezávislých udalostí bez toho, aby si vzájomne prekážali.“
Autor článku
Mirosław Śliż, Doradca Techniczny Siniat

Popis projektu

Vzdelávaco-konferenčné a zároveň správne centrum Technickej univerzity v Rzeszowe je impozantná vedecká budova. Na 12 000 m³ sa nachádza: konferenčno-výstavná časť, vzdelávaco-vedecká časť, knižnica a správno-kancelárska časť. I napriek tomu, že je úžitková plocha veľmi veľká, celý komplex pôsobí veľmi dobrým dojmom. Je to tak vďaka pomerne nízkej výstavbe, mnohým preskleniam a modernému dizajnu. Základným prvkom a zároveň nápaditým riešením a prelomom, pokiaľ ide o kancelárske objekty, je oblá časť budovy nepravidelných tvarov. Estetika je však len polovicou úspechu. Z funkčného hľadiska je celá budova navrhnutá tak, aby bol reálny transfer vedomostí z oblasti vedy do priemyslu.

Inovatívne, inteligentné a efektívne riešenia
Testované a certifikované riešenia
Zaviazané k udržateľnej výstavbe