ICE Kraków Congress Centre

Kraków, Polska
Prejsť na:

Kľúčové informácie:

  • Typ budovy: Kultúrne strediská
  • Hodnota investície: 357 mln PLN
  • Zákazník: Gmina Miejska Kraków
  • Zhotoviteľ: Temex
  • Termín dokončenia: 10/14/2014

ICE Krakow Congress Centre v Krakove je moderný objekt určený na konferenčno-kultúrne podujatia. Výstavba centra trvala takmer 5 rokov a od začiatku bola jednou z kľúčových investícií v Malopoľsku. V troch hlavných sieňach centra ICE sa môže pomestiť spolu až 3200 ľudí. Od momentu slávnostného otvorenia v októbri 2014 sa tu uskutočnili mnohé kongresy, koncerty, predstavenia a výstavy. Projekt centra je výsledkom spolupráce krakovských architektov Krzysztofa Ingardeda a Jaceka Ewý a japonského štúdia z Tokia – Arata Isozaki & Associate. Pozornosť si zaslúži nielen funkčná stránka budovy, ale aj inovatívne architektonické riešenia a vychytená lokalita s výhľadom na hrad Wawel. V rámci medzinárodnej súťaže The International Property Awards, v kategórii najlepší architektonický projekt, centru bola pridelená najvyššia trieda - 5 hviezdičiek -, čo bolo prejavom uznania pre celú investíciu.

Inštalácia fázy

Síce celá budova je vizitkou mesta biznisu a kultúry, no bezpochyby najväčšia prednášková sieň (s kapacitou 1915 miest) si zaslúži zvláštne uznanie. Prvýkrát tu bolo použité usporiadanie priestoru typu „čiastočný vinohrad“ (javisko je obklopené sedadlami z troch strán). Vďaka tomu a ostatným moderným riešeniam môžeme povedať, že je to jedná z najlepších koncertných siení na svete.

Siniat ICE Kraków Congress Centre Installation Small
70000 m2 sadrokartónových dosiek NIDA

Toľko dosiek značky Siniat sa použilo na výstavbu centra ICE Congress Centre. Toto množstvo zodpovedá celkovej ploche základu Cheopsovej pyramídy v Egypte a dvoch futbalových ihrísk.

Z projektovej stránky také objekty ako Kongresové centrum ICE sú vždy architektonickým orieškom a vyžadujú si využitie inovatívnych riešení.

Janusz Jamka, Doradca TechnicznySiniat

Efekt

Lokálny vplyv

Z projektovej stránky také objekty ako Kongresové centrum ICE sú vždy architektonickým orieškom a vyžadujú si využitie inovatívnych riešení.

Janusz Jamka, Doradca Techniczny
Siniat

Siniat blízko Vás