Obchodné centrum Galeria Bronowice

Kraków, Polska
Prejsť na:

Kľúčové informácie:

  • Typ budovy: Komerčné objekty
  • Zákazník: Auchan
  • Zhotoviteľ: Quadrum S.A.
  • Termín dokončenia: 11/30/2013

O.C. Bronowice s plochou 60 000 m² je druhé najväčšie obchodné centrum v Krakove.  Návštevníci majú k dispozícii vyše 150 obchodov, kaviarní a reštaurácií. Obchodné centrum sa od ostatných objektov tohto typu odlišuje bohatou kultúrno-zábavnou ponukou, vrátane podnikov takých inštitúcií ako krakovská Vysoká škola výtvarných umení a Národné múzeum, kino Mikro a knižnica.

Podrobnou analýzou projektu v oblasti statiky sa dospelo k názoru, že pre túto investíciu sa použijú riešenia Siniat. Viac ako 90 % suchej výstavby je z materiálov Siniat (vrátane interiérov obchodov). Vestibuly na vonkajších parkoviskách sú vyhotovené z dosky NIDA Hydro (odolná voči negatívnemu vplyvu atmosférických podmienok)

Efekt

Lokálny vplyv

Originálny architektonický koncept štylisticky vychádza zo secesie, vďaka čomu je toto miesto vizuálne odľahčené a má neopakovateľnú atmosféru. Investor sa tu sústredil hlavne na bezpečnosť – rozhodol sa pre riešenia so zvýšenou úrovňou bezpečnosti (napr. všetky stropy sú zavesené na nóniusových závesoch NIDA, stropné profily sú usporiadané v menších rozstupoch).

Janusz Jamka, Doradca Techniczny
Siniat

Siniat blízko Vás