Ronaldov McDonaldov Dom

Cracow, Poland
Prejsť na:

Kľúčové informácie:

  • Typ budovy: Hotely
  • Zákazník: Fundacja Ronalda McDonalda
  • Zhotoviteľ: Przedsiębiorstwo Budowlane „SŁAWPOL” Sp. z o.o.
  • Subdodávateľ: Usługi Budowlane Andrzej Suchan
  • Termín dokončenia: 10/14/2015

Keď v r. 1974 skupina lekárov nadšencov z Filadelfie prišla s nápadom, aby sa postavil vedľa nemocnice DOM MIMO DOMOVA, cieľ bol síce chvályhodný, no plán bol veľmi skromný – postaviť malý hotel pre rodičov detí dlhodobo chorých, aby tí mohli so svojimi ratolesťami stráviť každý deň.

Dnes vďaka podpore Charity Ronalda McDonalda takýchto ubytovacích zariadení je po celom svete niekoľko stovák. 14. októbra 2015 bolo vedľa Univerzitnej detskej nemocnice v Krakove otvorené prvé takéto zariadenie v Poľsku.

Ronaldov McDonaldov dom je komfortne zariadený objekt, ktorý pozostáva z 20 moderných izieb pre viac ako 40 ľudí, veľkej kuchyne, jedálne, práčovne, detského kútika a skladov. Všetko bolo stvorené preto, aby rodičia mohli byť pri svojich deťoch v ťažkých momentoch, aké sprevádzajú dlhodobý pobyt v nemocnici.

Inštalácia fázy

Siniat Dom Ronalda McDonalda Nida Start Nida Finisz

Tento projekt, pokiaľ ide o akustickú stránku interiérov, bol pre nás neľahkou úlohou. Spolu so spoločnosťou Siniat sa nám podarilo dosiahnuť náš cieľ.

Siniat Dom Ronalda McDonalda Nida Start Nida Finisz

Spolu so spoločnosťou Siniat sa nám podarilo dosiahnuť náš cieľ.

ArchitektPMJ Dtoeos

Efekt

Lokálny vplyv

„Pre túto investíciu boli potrebné materiály, peniaze a práca. Každý darca pomohol tak, ako mohol. Dnes otvorenie tohto zariadenia znamená skutočne veľa. Pre všetkých, ktorí sa na jeho vzniku podieľali, je to výnimočný moment. Zvládli sme to!“

Katarzyna Nowakowska, Dyrektor Wykonawczy
Fundacja Ronalda McDonalda, Polska

Zisti kde kúpiť