Sadrokartónová doska pre bezpečné a komfortné bývanie

Sadrokartónová doska

Sadrokartón je doska vyrobená z dihydrátu síranu vápenatého (sadrovec). Používa sa na vytvorenie vnútorných stien a stropov. Táto výstavba  zo "sadrokartónu" sa stala populárnejšou , pretože je to  rýchlejšia alternatíva voči  tradičnej výstavbe.

Sadrokartón  využívajú stavitelia  a  projektanti na dodržanie stavebných predpisov pri požiadavkách na  protipožiarnu ochranu, akustickú izoláciu a tepelnú účinnosť. Môže tiež pomôcť na ochranu v oblastiach s vysokou vlhkosťou.

Kde je možné použiť sadrokartónové dosky

O SADROKARTÓNOVÝCH DOSKÁCH

Kde je možné použiť sadrokartónové dosky

Sadrokartón  je tiež známy  ako sadrokartónová doska, priečka, podhľad.Obchodné značky pre sadrokartónové dosky na Slovensku zahŕňajú aj značku LAFARGE.

Kedy používať sadrokartón?

Primárnym použitím sadrokartónových dosiek je vytvorenie priečok, obklady stien alebo stropov vo všetkých typoch  budov, od nemocníc cez škôlky až po obchody a nehnuteľnosti. Nové -  inovatívnejšie sadrokartónové dosky môžu byť použité aj na vonkajšie opláštenie.

Prečo by sa mal použiť sadrokartón?

 Existuje veľa výhod použitia sadrokartónových dosiek. Po prvé, sú ľahšie a jednoduchšie na montáž. Po druhé, poskytujú hladkú povrchovú úpravu.Môžu sa použiť aj na vytváranie neštandardtných tvarov, ako sú zakrivené priečky. Môžu byť použité ako jednoduché riešenie na splnenie stavebných predpisov pre požiarne, akustické a tepelné vlastnosti.

Sadrokartónová doska je 100% recyklovateľná, čo znamená žiadny odpad . Sadrokartónové dosky Siniat podliehajú certifikácii podľa EN 520 .

TYPY SADROKARTÓNOVÝCH DOSIEK

Aké typy sadrokartónových dosiek ponúkame?

Sadrokartónové dosky môžu byť zoskupené do nasledujúcich hlavných kategórií podľa vlastností:

Existujú aj špeciálne  sádrokartónové dosky -  ktoré sú vhodné na vonkajšie použitie

VYHĽADAJ SI TYP SADROKARTÓNOVEJ DOSKY >

PREDPISY

Ako sa dajú dosiahnúť Požiarne predpisy časti B so sadrokartónovými doskami?

Sadra je od prírodný ohňu odolný materiál, ktorý v sebe obshuje vodu a  v prípade ohňa ju  uvoľňuje . Táto voda reguluje teplotu, čo umožňuje sadrokartónovým systémom ochranu proti  požiaru na dlhšiu dobu. Oddelenie spoločnosti Siniat LAFARGE priečky a LAFARGE stropy dosahujú úspechy v plnom rozsahu požiarnej odolnosti počas 30, 60, 90 a 120 minút.

Ako môžeme dosiahnúť  stavebné predpisy časti L?

Nové stavby alebo renovácie nehnuteľností si vyžadujú zhodu so stavebnými predpismi časti L, ktoré zaručujú, že stavba  spĺňa stanovené tepelné U-hodnoty. Tieto hodnoty je možné dosiahnúť kombináciou výrobkov sadrokartónových dosiek Siniat a suchých systémov, ktoré závisia od rôznych faktorov, ako je napríklad pôvodná konštrukcia priečky.

Kontaktujte nás teraz!

POMOC PRI VAŠICH PROJEKTOCH

Kontaktujte nás teraz!

Nie ste si istý, ktorá vláknocementová doska by mohla byť použitá vo vašom projekte alebo potrebujete dodatočné informácie?

Neváhajte sa obrátiť na našu podporu Techníckého Tímu.

POŽIADAŤ O TECHNICKÚ PODPORU TERAZ >

Ako správne nainštalovať sadrokartónové dosky?

Sadrokartónové dosky môžu byť upevnené do kovovej alebo drevenej konštrukcie. Siniat odporúča kovové profily.

Užitočné Rady

Čítajte viac o cementovlánitej doske a vyberte si, ktorá je tá najlepšia pre váš projekt.