Na čo slúžI – cementová doska cementex

cementová doska
Na čo slúžI – cementová doska Cementex
Na čo slúžI – cementová doska Cementex

V stavebníctve sa veľmi často stáva, že jednotlivé potreby sa vyriešia pomocou precízne zvolených riešení vyznačujúcich sa veľmi úzkym rozsahom využitia. Takéto ideálne prispôsobenie zaručuje celú škálu výhod. Niekedy je však kľúčovou výhodou jednoduchosť a univerzálnosť, teda možnosť vyriešenia čo najväčšieho počtu úloh pomocou jediného produktu. Ani v ponuke Siniat preto nemôžu chýbať produkty vyznačujúce sa týmito dvomi vlastnosťami.

Na čo slúžI – cementová doska Cementex
Na čo slúžI – cementová doska Cementex

K nim patrí okrem iného vláknocementová doska Cementex. Je tvorená z dvoch prvkov: celulózových vláken spojených cementovým materiálom. Na rozdiel od iných stavebných dosiek je absolútne homogénna po celom svojom priereze. Nemá jadro a obloženie, ktorého poškodenie alebo prerezanie výrazne mení fyzikálne vlastnosti. Nemá náročnú štruktúru alebo komplikované chemické zloženie. Za to sa však vyznačuje veľmi dobrými mechanickými parametrami: vysokú pevnosť a tvrdosť – a teda vysokú odolnosť proti deformáciám a mimoriadne vysokú životnosť. Navyše sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti vlhkosti – aj pri dlhšom pôsobení vlhkosti nemení svoj tvar ani fyzikálne vlastnosti. Spomenúť treba aj vysokú triedu reakcie na oheň (A2, s1-d0, nehorľavá doska). Vďaka svojej stavbe sa vyznačuje mimoriadne vysokou priľnavosťou.

Toľko z hľadiska teórie. Pokúsme sa to previesť do praxe. Dosky Cementex sú dostupné v rozmeroch prispôsobených modulu suchej výstavby, teda 1200 x 2400 mm a v troch hrúbkach: 3.5, 6 a 8 mm. Vďaka svojej rozmanitosti sa hodia takmer na všetky stavebné účely. Prvá z nich sa vzhľadom na svoju hrúbku a vysokú pružnosť ideálne hodí napríklad na vyrovnávanie povrchu, zaručujúc tenké a mimoriadne odolné podložie pod keramické obladačky. Zvyšné dve hrúbky majú mimoriadne široké možnosti využitia – tak v exteriéri, ako aj vo vlhkých priestoroch. Môžu sa používať na steny, stropy alebo obklady. Osvedčia sa

Vo všeobecnosti – vďaka svojej univerzálnosti sa doska Cementex osvedčí na menších budovách a všade tam, kde veľké množstvo špecializovaných systémových riešení použitých v neveľkom množstve so sebou prináša rôzne logistické komplikácie, potrebu veľkých skladových priestorov a proporcionálne vysoké materiálne straty. Vďaka vysokým záťažovým parametrom sa podstatne znižuje riziko poškodenia tak počas montáže, ako aj počas používania. Jednoduchosť montáže, rezania a spracovania umožňuje značnú úsporu času.

Vďaka všetkým týmto vlastnostiam sú dosky Cementex dokonalým riešením všade tam, kde sa vyžadujú najmä vlastnosti ako univerzálnosť a všestrannosť. Jednoznačne sa oplatní prizrieť sa im detailnejšie.

Predajné miesta, v ktorých sa nachádza doska Cementex:

 
KDE SA DÁ KÚPIŤ

Počet distribučných miest sa neustále zvyšuje a bude sa priebežne aktualizovať.

ZISTIŤ O PRODUKTE VIAC >

Kontaktujte nás teraz!

POMOC PRI VAŠICH PROJEKTOCH

Kontaktujte nás teraz!

Nie ste si istý, ktorá vláknocementová doska by mohla byť použitá vo vašom projekte alebo potrebujete dodatočné informácie?

Neváhajte sa obrátiť na našu podporu Techníckého Tímu.

POŽIADAŤ O TECHNICKÚ PODPORU TERAZ >

Užitočné Rady

Čítajte viac o cementovlánitej doske a vyberte si, ktorá je tá najlepšia pre váš projekt.