NEMOCNICA SOUTHMEAD

Kľúčové informácie

Popis
Nová „supernemocnica“ v Bristole bola dokončená v roku 2014 s celkovými nákladmi 430 miliónov funtov. Zaberá celkovú plochu 113 000 m2.
Typ budovy
Polikliniky
Celkový objem projektu
£450m
Subdodávateľ
North Bristol NHS Trust
Hlavný dodávateľ
Carillion
Subcontractor
BR Hodgson
Miesto stavby/lokácia
Bristol
Krajina
Veľká Británia
Popis realizácie
„GTEC Megadeco má tak upravený povrch, že už nie sú potrebné žiadne základné nátery, vďaka čomu môžeme ušetriť čas.“
Autor článku
Matt Ball, Projects Director BR Hodgson
Citát
V tejto modernej budove môžu pacienti po prvýkrát na jednom mieste využiť služby, ktoré boli doteraz rozdelené do dvoch starých nemocníc - Frenchay a Southmead. Integráciou služieb v tejto novej a špeciálne upravenej nemocnici získali pacienti možnosť využívať nové služby, technológie a vhodne upravené prostredie. Súkromie a dôstojnosť pacientov chráni „klinická chodba“, čo znamená, že sa pacienti už neprevážajú hlavnými chodbami, ale špeciálne na to upravenými cestami. Okrem toho Fond NHS North Bristol sa postaral o zníženie spotreby energie, keďže ráno do nemocničných izieb vpadá teplé slnko a v najteplejšom momente dňa je tam tieň, čo podstatne znižuje spotrebu energie.

Popis projektu

Nová „supernemocnica“ v Bristole bola ukončená v roku 2014, s celkovými nákladmi vo výške 430 miliónov funtov. Na ploche 113 000 m2 táto moderná nemocnica je vybavená 800 nemocničnými lôžkami, 24 novodobými operačnými sálami, letiskom pre vrtulníky záchranarskej služby a pohotovosť upravenú pre veľký počet pacientov. Nemocnica Southmead je lokalizovaná na pozemku, ktorý bol pôvodne upravený na iné účely. Teraz však táto investícia spája na 17 hektároch dva objekty. Zariadenie diktuje nové štandardy pre britské zdravotníctvo vďaka výbornej opatere a pohodliu pacientov. Toto sú priority, na ktorých je založené fungovanie tohto zariadenia. Hlavný vykonávateľ projektu, Carillion, sa obrátil na subvykonávateľa, BR Hodgson, ktorý mal na starosti montáž sadrokartónových dosiek. BR Hodgson si vybralo spoločnosť Siniat ako hlavného dodávateľa.

Inovatívne, inteligentné a efektívne riešenia
Testované a certifikované riešenia
Zaviazané k udržateľnej výstavbe