RONALDOV MCDONALDOV DOM

Kľúčové informácie

Popis
Pohodlne zariadený objekt, ktorý pozostáva z 20 moderných izieb pre viac ako 40 ľudí, veľkej kuchyne, jedálne, práčovne, detského kútika a skladov. Všetko bolo stvorené preto, aby rodičia mohli byť pri svojich deťoch v ťažkých momentoch, aké sprevádzajú dlhodobý pobyt v krakovskej Detskej nemocnici.
Typ budovy
Hotely a Spa
Subdodávateľ
Ronald McDonald Foundation
Hlavný dodávateľ
Construction Company „SŁAWPOL” Sp. z o.o.
Subcontractor
Construction Services Andrzej Suchan
Miesto stavby/lokácia
Kraków
Krajina
Poľsko
Popis realizácie
Spolu so spoločnosťou Siniat sa nám podarilo dosiahnuť náš cieľ.
Autor článku
Arhitekt PMJ Dtoeos
Citát
„Pre túto investíciu boli potrebné materiály, peniaze a práca. Každý darca pomohol tak, ako mohol. Dnes otvorenie tohto zariadenia znamená skutočne veľa. Pre všetkých, ktorí sa na jeho vzniku podieľali, je to výnimočný moment. Zvládli sme to!“
Autor článku
Katarzyna Nowakowska, Vykdantysis direktorius Fundacja Ronalda McDonalda, Polska

Popis projektu

Keď v r. 1974 skupina lekárov nadšencov z Filadelfie prišla s nápadom, aby sa postavil vedľa nemocnice DOM MIMO DOMOVA, cieľ bol síce chvályhodný, no plán bol veľmi skromný – postaviť malý hotel pre rodičov detí dlhodobo chorých, aby tí mohli so svojimi ratolesťami stráviť každý deň.

Dnes vďaka podpore Charity Ronalda McDonalda takýchto ubytovacích zariadení je po celom svete niekoľko stovák. 14. októbra 2015 bolo vedľa Univerzitnej detskej nemocnice v Krakove otvorené prvé takéto zariadenie v Poľsku.

Ronaldov McDonaldov dom je komfortne zariadený objekt, ktorý pozostáva z 20 moderných izieb pre viac ako 40 ľudí, veľkej kuchyne, jedálne, práčovne, detského kútika a skladov. Všetko bolo stvorené preto, aby rodičia mohli byť pri svojich deťoch v ťažkých momentoch, aké sprevádzajú dlhodobý pobyt v nemocnici.

Inovatívne, inteligentné a efektívne riešenia

Testované a certifikované riešenia

Zaviazané k udržateľnej výstavbe